Yılbaşı Kutlamaları

Yılbaşı kutlamalarını hayatı kutlamak olarak görüyorum. Bu kutlamalar hayatın içindeki herşeyle birlikte gelecek olan yeni bir yılın müjdesini taşıyor. Aynı zamanda da benim için bir değerlendirme vakti. Geçen yıllarda özellikle son bir yıl içinde yaşanan iyi ve kötü her şeyin tartılıp ölçülmesi için bir fırsat. Çünkü insan bu değerlendirmeyi her zaman yapmıyor. Bu bazen sevimsiz bazen vakit alan bir iş. İşte tam da bu sebepten, her anında yeni bir yılın müjdesini taşırken o yeni yılda insana yeni şanslar ve yeni zamanlar vadeden yılbaşı kutlamaları bu değerlendirmeler için en uygun zaman gibi geliyor bana. Ve aslında yılbaşı kutlamalarının en sevdiğim tarafı da bu, içinde barındırdığı umut. İnsanı saran o yeni bir yılın yeni ve güzel ihtimaller düşüncesi. Umut diyorum çünkü yeni yıl için genelde hep iyiye ve güzele dair planlar yapılır. Bu planlar kimi zaman daha çok kitap okumaktır kimi zaman daha iyi bir insan olmak… Ama genelde hep daha iyiye ve güzele dairdir.

Bu yılbaşında da hem tüm dünya ve ülke insanımızın içinde bulunduğu durum, hem de kendi karmaşık hale gelmiş yaşamıma rağmen o umudu hissedebiliyor olduğum için mutluyum. Tüm bir seneyi ölçüp tarttığımda ise öğrendiğim en önemli şey, sevdiklerimizle birlikte geçirilen vakitler öyle kıymetli ki birlikte geçen her dakikayı hakkını vererek tam manasıyla yaşamak gerekiyor. Yeni bir yıl geliyor ve o ışıltılı süslerin anlamı benim için bu sene de aynı iyi dilekleri barındırıyor. Yeni yılda daha çok sevdiklerimle beraber olmak, daha çok yazmak, gezmek, eğlenmek, okumak, izlemek ve dinlemek istiyorum. Ama en çok sağlık ve huzur diliyorum, yeni dünyaya gelen miniğim için, sevgili eşim için, kalabalık ailem, arkadaşlarım, okuyucularım ve kendim için.

Ankara / Ocak,2020


Yılbaşı kutlamalarını hayatı kutlamak olarak görüyorum. Geçen bir yılın bize bıraktıklarını her şeyiyle kabul etmek, büyümeye ve öğrenmeye kadeh kaldırmak gibi. Yeni geleni umutla karşılamak, yeni yılın güzel şeyleri getireceğine ve aslında içimizdeki iyiliğe inanmak. Bu sebepten güzel dileklerle dolu, ışıltılı ve umut dolu yılbaşı kutlamalarını seviyorum. Yeni yolda sevdiklerinizle sağlıklı, huzurlu, bol gülücüklü bir yıl diliyorum. Çünkü bana göre bundan daha değerli birşey yok.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s