Kolay kurabiye tarifi

Bugün 3 malzemeli kolay kurabiye yaptım. 1 bardak sıvı yağa 5 kaşık pudra şekeri ve 3 bardak un koyup, 170 derece fırında 15-20 dk pişirdim. O kadar kolay ve enfes bir lezzet çıktı ki ortaya, böyle güzel bir şeyi böyle kolayca yapıvermek beni düşündürdü. Çünkü hayatımdaki güzel olan hiçbişeye böyle kolayca erişmedim ben. Hep çok çabalamam gerekti.

Şimdi düşünüyorum da aniden karar verilen arkadaş buluşmaları en hatırlısı, plansız çıkılan tatiller en eğlencelisi, habersiz çekilen fotoğraflar en doğalı olduğuna göre belki de güzel olan o kadar da zor değildir. Onu biz zorlaştırıyoruzdur belki. Ya da zor ulaştığımız şeyleri bu güzel, güzel olmalı çünkü çok emek harcadım diye biz niteliyoruzdur.

Her güzel kolay olmalı demek değil bu elbette. Emek olmadan yemek olmaz diye de bir söz var sonuçta. En nihayetinde kimse durup dururken gelip hayatımızın ortasına düzen ve güzellik koymaz. Hayatımıza güzellikleri kendimiz çabalayarak getirmeliyiz. Diğer taraftan insanın zor olanı daha çok sevdiği ve daha çok değer verdiği de bir gerçek. Bu insanın yapısında olan bişey.

Planlar yapmayın demiyorum ya da fotoğraf çekinirken poz vermeyin de demiyorum. Ama sanırım karşımıza çıkan kolay tarifleri de bir denemek lazım. Kim bilir belki aradığımız lezzet ondadır. Ya da ihtiyacımız olan tam da odur, daha fazlası değil. Hatta tarifi denerken zevkimize göre biraz da kendimizden bir tat katarız belki. Ne bileyim az tarçın koyarız mesela yahut kakao ve ya damla çikolata ekleriz biraz içine. Renk olur, aroma olur, bizim olur. Biraz da sevgi kattık mı tamamdır.

One thought on “Kolay kurabiye tarifi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s